İzmir de Ulaşım

KARDEŞLİK PLATFORMU

08 Kasım 2018, 13:09
Metin TANRIVERDİ
 ÜLKEMİZDE İÇ SAVAŞ TEHLİKESİNE KARŞI HERKES BİR BİRİNE ELİNİ UZATMALI, PARTİLER , ÖZELLİKLEDE CHP VE STK LAR KARDEŞLİK BAYRAĞINI YÜKSELTECEK KARDEŞLİK PLATFORMU KURMALI.

Hava kurşun gibi ağır! ! 
''«Deeeert 
çok, 
hemdert 
yok» 
Yüreklerin 
kulakları 
sağır... 
Hava kurşun gibi ağır...


Ben yanmasam 
sen yanmasan 
biz yanmasak, 
nasıl 
çıkar 
karanlıklar 
aydınlığa..

Ülkemizin Güneyindeki ülkelerde iç savaş yaşanıyor. İç savaşın insanlara hayatı çekilmez kıldığı herkesin bilgisi dahilinde. Yazılı Görsel, Sanal ve Sosyal medyayla herkesin gözünün içine sokulduğu insanlık dramlarını burada tekrarlamaya gerek yok.

Ülkemizde bir iç savaşı istemiyorsak birbirimizle kucaklaşmalıyız. Çok kötü günlerde geçiyoruz. herkesi birine karşı kutuplaştırmak için Bilerek veya bilmeyerek bütün güçler harekete geçmiş. kutuplaşma sokaktaki halk nezdinde gerçekleştirilirse, şimdi sürat le yapılan bu. Ortamın ateş topuna dönmesine bir kıvılcım yetiyor. Toplumun ateş topunun içinde yok olmamasına neden olacak kıvılcımlara fırsat vermemek için partilere özellikle de CHP sine, STK larına büyük görevler düşüyor Iraklı, Suriyeli, Libyalı çocuklara acındığı gibi bizim çocuklarımıza da acınması istenmiyorsa. kendimize merhametimiz olmasa bile çocuklarımıza açıyorsak, hiç durmadan herkes, partiler, sivil toplum kurumları harekete geçmelidir.Bir araya gelerek kardeşlik platformu kurmalı. Kardeşlik platformu kardeşlik bildirisi hazırlamalıdır. bu bildirideki kardeşliği herkesin benimsemesi için, kardeşlik bildirisi mahalle mahalle ,okul okul fabrika fabrika köy köy çarşı çarşı, AVM Avm dagıtılmalı, paneller , Konferanslar düzenlenmeli Acık hava Mitingleri değil. Ülke bir kardeşlik karnavalına dönüştürülmelidir.

Ülkemizde Kardeşlik platformunun başlatacağı bir kardeşlik kampanyası , demokratik hukuk ilkeleri esas alınmalı Her kes mahkemeye gitmeli diyenler, ilk önce kendilerinin mahkemeden kaçmamaları gerektiği vurgulanmalı, ''Yargılanmadan hiç kimse suçlanmamalı'' hukuk ilkesi canlı tutulmalı . Yargı alet edilerek, iftirayla kutuplaşma yaratmak isteyenler teşhir edilmeli. Bu gün toplumu kutuplara ayırıp düşmanlaştırmak için, Bazı kesimler özellikle medyayı ve yargıyı kullanıyorlar. 
Zor günlerden geçiyoruz. Bu zor günler bizi Helak etmeden, kardeşlik bayrağını yükseltelim. 
Eğer KuranınHİCR 26....42 . Ayeti müslümanlar için gecerliyse.
''Andolsun ki biz insanı kuru bir çamurdan, şekillenmiş bir balçıktan yarattık.... ve ona ruhumdan üflediğim zaman'',.. insanın insana düşman olması aynı zamanda kime düşman olması demektir. demek ki insanın insana düşman olmaması gerekmezmi.

NİSA-114 . Onların gizli konuşmalarının çoğunda hayır yoktur. Ancak “sadaka vermeyi veya iyilik yapmayı veya insanların arasını düzeltmeyi” emreden kimsenin konuşması hariç. Ve kim Allah rızasını istemek için bunları yaparsa, o taktirde ona “büyük mükâfat” vereceğiz. Kuranda insanların birbirine yardım etmesini buyuruyorsa, kardeşliği yükseltelim.

''«Deeeert 
çok, 
hemdert 
yok» 
Yüreklerin 
kulakları 
sağır... 
Hava kurşun gibi ağır...


Ben yanmasam 
sen yanmasan 
biz yanmasak, 
nasıl 
çıkar 
karanlıklar 
aydınlığa..

Hava toprak gibi gebe. 
Hava kurşun gibi ağır. 
Bağır 
bağır 
bağır 
bağırıyorum. 
Koşun 
kurşun 
eritmeğe 
çağırıyorum.''. şirinde vurgulandığı gibi Memleketimizde bu günlerde hava kurşun gibi ağır. Herkes ülkemizde toplumun kardeşliğinin yaratılması için kardeşlik cağrısı yaparsa iç savaş tehlikesini ortada kaldırır..

Yükleniyor...