İzmir de Ulaşım

BU GÜN 23 NİSAN NEŞE DOLUYORMU İNSAN ?

25 Nisan 2019, 00:23
Metin TANRIVERDİ
 Atatürkcüler bayram kutlar Muasır Medeniyetten bihaber, Müslümanlar kandil kutlar Kurandan bihaber. Muasır Medeniyetden, Kurandan bihaber olmasaydılar. Toplum hayatı ve birey için yetkililerin yerine getirmesi gereken görevleri anlarlardılar. Bir Dünya markamız, Bütün Komşularımız tok olurdu. Yanlış söylüyorsam doğrusunu Söyleyen beri gelsin.
“Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır”
Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister”
''Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.''
''Vatanı korumak, çocukları korumakla başlar.'' (23.04.1920 tarihinde TBMM aldığıkarar'' )'
''Kendilerini Allah yolunda adayan fakirler içindir ki, onlar, yeryüzünde dolaşmaya güç yetiremezler. İffetlerinden dolayı bilmeyen onları zengin sanır. (Ama) Sen onları yüzlerinden tanırsın. Yüzsüzlük ederek insanlardan istemezler. Hayırdan her ne infak ederseniz, şüphesiz Allah onu bilir.''(Bakara 273
'' Yetimleri, nikaha erişecekleri çağa kadar deneyin; şayet kendilerinde bir (rüşd) olgunlaşma gördünüz mü, hemen onlara mallarını verin. Büyüyecekler diye israf ile çarçabuk yemeyin. Zengin olan iffetli olmaya çalışsın, yoksul olan da artık maruf (ihtiyaca ve örfe uygun) bir şekilde yesin. Mallarını kendilerine verdiğiniz zaman, onlara karşı şahid bulundurun. Hesap görücü olarak Allah yeter. (hesabı sadece Allah sorar ) (Nisa süresi 6.Ayet)
Bu Gün Ülkemizin İthalatı ihracatının iki katı samanı bile ithalat ediyoryor.
İslam alemin durumu içleracısı cocuklar sefaletin yoksulluğun ve savaşın acımasız işkencesin de büyüklere ve yüce Yaradana sitemkar.
Evet bugün 23 Nisan Neşe doluyor mu insan?

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi

Bu makale 13515 kez okundu
Yükleniyor...