İzmir de Ulaşım

AKP AJANLARA KUCAK AÇARKEN NE OLACAK

Denizli olayı, Konya'dan daha ileri gidip istifa ederek yerine gitti.Denizli'de CHP li Belediye Meclis üyesi Kemal Dağ İlhan Cihaner'e duyduğu tepkiden dolayı CHP den istifa edip AKP ye kayıt yaptırmış.Bu hareketinide Kürt kimliği ile desteklemiş.Ajanlığın etnik kimliği olmaz.Dağ'ı CHP ye alırken yapılan hataların bedelidir bu.

23 Mayıs 2011 Pazartesi 02:09
 CHP kitle partisi olduğundan bu tip ajan hareketlerin görülmesi son derece normal bir harekettir.Bu ve buna benzerleri AKP dede görüldü ama biçim ve öz itibarı ile bir fark var...AKP kendinden ayrılanları afaroz ediyor ama CHP normal karşılıyor.
Şimdi Bu Kemal Dağ denen ajan pravokatör arkadaşımız Cihaner'i kast ederek aklanmadan söz etmiş.Oysa aklanma Cihaner için hayatının hiç bir bölümünde söz konusu olmayacak bir olgudur.
Dağ ve onun gibilerin dimağlarının alamayacağı bir şey var.Oda karanlığa karşı savaşmanın onuru ve erdemidir.BUnu o tip insanların çamurcu zihinleri algılayamaz.
Haberi medyaya şöyle düştü;
Milliyetten aldık;
"DENİZLİ'de İlhan Cihaner'in CHP'den aday gösterilmesine tepki gösteren Denizli Belediye Meclisi Üyesi CHP'li Kemal Dağ, partisinden istifa ederek AK Parti'ye geçti.
Aslen Ağrılı olan Kemal Dağ, Denizli Ağrılılar Derneği'nde basın toplantısı düzenleyerek CHP'den istifa ettiğini açıkladı. CHP'de ön seçim yarışına giren ve dokuzuncu olduğu için milletvekili listesine girmeyi başaramayan CHP Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemur'a yakınlığıyla bilinen Kemal Dağ, istifa nedeninin CHP'nin Denizli 2. Sıra Adayı İlhan Cihaner olduğunu ileri sürdü. Çok sayıda Kürt kökenli yurttaşın katıldığı ve kendisine destek verdiği toplantıda konuşan Kemal Dağ, "Halkımızı Ankara'da temsil edecek kişilerin üzerinde en ufak bir leke olmamalıdır. Adı karanlık senaryolara karışmamış, milletin iradesine ve demokrasiye önem veren kişilerden oluşması siyaset anlayışının olmaz ilkeleri arasında yer alıyor. Bugüne kadar mensubu bulunduğum CHP 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde demokrasiye, milletin iradesine, hukukun üstünlüğüne aykırı eylemlerde bulunduğu iddia edilen bir kişi ile girmeyi uygun görmüş durumda.
CHP'nin artık halktan koptuğunu gösteren bir olumsuz tablo karşısında derin bir üzüntü ve tepki içerisinde olduğumu belirtmek istiyorum. CHP Denizli milletvekili adayı sayın İlhan Cihaner henüz yargılanarak mahkum olmamıştır, ancak yargılama sonucunda aklanmış biri de değildir. Hakkında çok vahim iddialar var. Uzun yıllardan bu yana Denizli'de yaşayan biri olarak kendisinin kentimizden aday gösterilmesini içime sindiremiyorum ve bunu protesto ediyorum. Aynı üzüntü ve şaşkınlığı CHP'li birçok arkadaşımın da derinden hissettiğini biliyorum. İşte tüm bu nedenlerden dolayı mensubu bulunduğum CHP'den istifa ediyorum. Bundan sonra siyasete AKP çatısı altında devam edeceğim" diye konuştu.

İşte CHP den istifa edip AKP de siyasete devam edeceğim diyenler kervanına bir son dakka ajanı daha karışmış.AKP ye hayırlı olurmu?
Haber Kaynağı: ESH

Bu haber 41909 kez okundu
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...