İzmir de Ulaşım

GAMZE NİN KATİL ZANLISI YAKALANDI

Aydın’ın Karacasu ilçesinde başı taşla ezilerek öldürülen 20 yaşındaki Gamze Gürgen’in katili yakalandı. Gamze’yi aracına bindiği, Aydın PTT’nin kargo bölümünde çalışan Kadir Altın’ın öldürdüğü ortaya çıktı.

26 Mart 2011 Cumartesi 23:31

Kütahya’daki bir kız arkadaşının doğum gününe dönen Adnan Menderes Üniversitesi Karacasu Memnune Yarenci İnci Meslek Yüksekokulu Dış Ticaret Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Gaze Gürgen, geçen perşembe günü saat 15.00 Denizli-Aydın Karayolu sapağında indi. Gürgen, sınıf arkadaşı Yasemin’e, cep telefonundan, “Bir ailenin arabasına bindim. 

Karacasu’ya geliyorum, beni karşılayın” diye mesaj attı. Arkadaşı, bunun üzerine kendisine tanımadığı birinin aracına binmemesi için uyarı için mesajı attı. Ancak, mesaj Gamze’ye ulaşmadı. Başı taşla ezildi

Gamze’nin gelmemesi üzerine merak eden arkadaşı telefon etti. Ancak, bir süre çalan telefon meşgule alındı. Daha sonra arandığında da kapalı olması üzerine arkadaşları, durumu jandarmaya bildirdi. Ertesi gün öğle saatlerinde, bir orman koruma bekçisi, tarafından Güzelköy Köyü Mezarlığı dağ yolundaki ormanlık alanda Gürgen’in cesedini buldu. Jandarma, olay yerindeki boğuşma izlerinden tecavüz girişiminde bulunulduğu sanılan genç kızın başının taşla ezilerek, öldürüldüğünü belirledi.

Kameralar incelendi

Soruşturma kapsamında jandarma ilk olarak Gamze’nin otobüsten indiği yol kavşağındaki işyerindeki güvenlik kameralarını incelemeye alıp, burada çalışanların ifadelerine başvurdu. Görgü tanıklarının ifadesi ve görüntülerden Gamze’nin Karacasu’yla gitmek için Aydın PTT’nin Kargo aracına bindiği tespit edildi. Bunun üzerine Aydın PTT yetkilileriyle irtibata geçildi. PTT aracını kullanan kişinin psikolojik sorunları olduğu öğrenildi. 

Jandarma, adını açıklamadığı PTT kargo görevlisinin yakalanması için bölgede çalışma başlattı. Katil zanlısı Kadir Altın, kısa süre sonra İzmir’de yakalandı.

Öğrenciler tedirgin

Olay okuldaki kız öğrenciler arasında korku ve panik yarattı. Öğrenciler, “Herkes bu olay nedeniyle huzursuz. 

Gamze, arkadaşlarımız arasında çok sevilirdi. Katledilmesi bizi derinden yaraladı. Olaya tepkimizi, Karacasu halkının da katılacağı yürüyüş ile göstereceğiz. Herkesin desteğini bekliyoruz” dedi. 

GENÇ KIZ TOPRAĞA VERİLDİ


Kızım sana nasıl kıydılar...

Gamze Gürgen, dün memleketi Amasya’nın Hamamözü İlçesi’nde gözyaşları arasında toprağa verildi. Güçlükle ayakta durabilen annesi 46 yaşındaki Sare Güler, ağıtlar yaktı.

Haber Kaynağı: Vatan Gazetesi

Bu haber 4415 kez okundu
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...