İzmir de Ulaşım

BAŞKAN ADAYI ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ

Karşıyaka'nın CHP Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay çocukları sevindirdi.

18 Mart 2019 Pazartesi 22:55
 17 Mart Pazar günü Bisikletliler kooperatifi öncülüğünde,Belediye başkan adayı 'Cemil TUGAY ile pedallıyoruz' adı altında düzenlenen etkinliğe yüzlerce bisikletli katılım gösterdi.

Günlük güneşlik bir havada toplanan kalabalık bisiklet topluluğu içerisinde İzmir Bisikletli Kadınlar,Bisikletli Anneler, Karbip ve Bisiçocuk kulübü üyeleri ile renkli görüntülere sahne oldu. Başkan adayı Cemil Tugay,eşi Öznur Tugay ve kızları Alya'da bisikletleriyle, kalabalık grubun içinde yerlerini aldılar.

Karşıyaka Çarşı girişinde başkan adayı Cemil Tugay'ın katılan bisikletliler için hazırlattığı Buff'lar dağıtıldıktan sonra harekete geçildi.Kadın-Erkek,çoluk-çocuk bisikletliler neşeli sürüşlerine başladılar.

Yolun sağ şeridinden trafiği aksatmadan yapılan toplu bisiklet sürüşü Bostanlı Pazaryeri arkasındaki Olof Palme park alanındaki alanda sona erdi.Başkan adayı Cemil Tugay katılan bisikletlilere hitaben yaptığı konuşmasında bisikletin çevreye, doğaya, insan sağlığı ve çocukların mutluluğuna yaptığı katkılardan söz ederek; bu faydalar doğrultusunda, her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi.
Bisikoop başkanı Ahmet Çelikörs'te yaptığı konuşmasında Türkiye'nin  ilk  bisiklet kooperatifi olarak, öncelikli amacımız bisiklet kullanımının yaygınlaşması, bisikletin kent kültürünün vazgeçilmez parçası olması doğrultusunda çalışmak ve hizmet üretmektir dedi.
Yapılan konuşmaların ardından günün en anlamlı eylemi; başkan adayı ekibi tarafından titizlikle seçilen,  gelir düzeyi düşük 12 ailenin  çocuklarına bisikletlerin tek tek dağıtılmasıydı.Çocukların yüzündeki mutluluk görülmeye değerdi.Başkan adayı Cemil Tugay hizmete başlayacağı günden itibaren bisikletsiz çocuk kalmasın şiarıyla Bisiklet kooperatifi ve icindeki Bisiçocuk kulübü ile omuz omuza hizmetler üreteceğini sözlerine ekledi.

Bisiklet Kooperatifi; Bisiçocuk klübü tarafından kısa bir bisiklet sürüşü, ve çocuklar mutlu olsun diye yüz boyama aktivitesi yapıldı.Başkan adayı Cemil Tugay Bisikletliler Kooperatifi üyeleriyle beraber Bostanlı pazarı içerisinde her pazar kurulan Bisipazarı ziyaret etti.
Bisiçocuk kulübü önümüzdeki hafta başlayacak bisiçocuk atölye ve eğlenceli sürüş aktiviteleri hakkında tanıtıcı bilgilendirmeler yaptı.

Haber: Ayten Demir GÜNEŞ

Bu haber 17091 kez okundu
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...