İzmir de Ulaşım

GALAXY SERİSİNİN EN YENİ KOZU

SAMSUNG GELİŞTİRİYOR

12 Ocak 2014 Pazar 10:17
Tasarım, yazılım ve donanım alanındaki üstün bir performans ortaya koyan yeni nesil 10.1, yüksek görüntü kalitesi ve işlem kapasitesiyle tüketicilerin gözden geçirmesi gereken bir bilgisayar.
Samsung, 2014’e damgasını vurmasını planladığı yeni nesil tabletini yeni yıldan kısa bir süre önce sundu. Galaxy Note 10.1’in 2014 modeli, adından da anlaşılacağı gibi yeni yıla girmeden bile fazlasıyla iddialıydı. Samsung’un birçok kriteri baştan aşağı gözden geçirerek ortaya koydukları belli olan yeni Note 10.1, işlem gücü ve görüntü kalitesiyle göz doldururken, özellikleriyle genel kullanıcı kitlesine hitap ediyor. 
Mobil kullanıcılar, artık kaçınılmaz olan şeyi yapmalı ve her cihazı dikkatle gözden geçirmek zorunda. Birçok kullanıcının istediği özellikleri barındıran ve göz kamaştıran bir görüntü kalitesi sunan Note 10.1, birazpahalı olsa da dikkat edilmesi gereken bir ürün.
GENEL TASARIM
Galaxy Note 10.1, elinizle tutar tutmaz tasarımdaki farklılığını hissettiren bir cihaz. Bir önceki modeline göre daha ince, kısa ve dar olan 10.1’in dikkat çeken en büyük farkı, arka panelinin deri benzeri, polikarbonat bir malzemeyle kaplanmış olması. Kenarları krom kaplama olan 10.1, arka panelindeki malzemenin de etkisiyle oldukça kolay tutuluyor ve bu kullanımını doğrudan etkiliyor.
243.1×171.4×7.9 mm ölçülerindeki 10.1, 535 gram ağırlığıyla hem bir önceki modelinden, hem de piyasadaki birçok tabletten daha hafif.
Galaxy Tab 2 10.1 kullanan biri olarak, 10.1’in 2014 modelinin tasarım ve hafiflik açısından farkını çok net bir şekilde ortaya koyduğunu belirtmem gerek. Kenarların inceliği ve cihazın hafifliği, tableti bir yüzeye koymasanız bile zorlanmadan taşımanızı ve kullanmanızı sağlıyor. Bir elle tableti tutarken S-Pen’i ve klavyeyi daha rahat kullanıyor ve fazla zorlanmadan standart işlemleri halledebiliyorsunuz. Metal ve plastikten kurtulan arka panelin, parmak izi kirinden kurtulması da 10.1’in artılarından.
Donanım ve yazılım olarak Galaxy Note 3’e fazlasıyla benzeyen 10.1, aslında Galaxy serisinin birçok modelinden izler taşıyan bir cihaz. Samsung mühendislerinin özellikle performans açısından fazlasıyla açıkları kapatmış olduğu 10.1, ön panelindeki tuşlarda Galaxy Tab 3 10.1’in aynısı bir tasarım taşıyor.
Ekranın altında, fiziksel açma/ana ekran tuşu yer alırken, bu tuşun sağında ve solunda sırasıyla her biri de kapasitif olan ‘geri’ ve ‘menü’ tuşu yer alıyor.
Ekranın üzerinde, görüntülü sohbet için kullanacağınız kameranız ve yanında yakınlık sensörü bulunuyor. Ön panelde LED uyarı ışığı ise bulunmuyor. 

Bu haber 125274 kez okundu
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...