İzmir de Ulaşım

‘EVİN LEBLEBİCİOĞLU ORTAOKULU’NDAN ANLAMLI ÇANAKKALE ZAFERİ ETKİNLİĞİ

Tarihimizin en önemli zaferlerinden “Çanakkale Zaferi” bütün ülkede olduğu gibi Evin Leblebicioğlu ortaokulu’nda da coşkuyla kutlandı.

21 Mart 2018 Çarşamba 14:23

‘EVİN LEBLEBİCİOĞLU ORTAOKULU’NDAN ANLAMLI ÇANAKKALE ZAFERİ ETKİNLİĞİ

 


Tarihimizin en önemli zaferlerinden “Çanakkale Zaferi” bütün ülkede olduğu gibi Evin Leblebicioğlu ortaokulu’nda da coşkuyla kutlandı.

 


Tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

 


Karşıyaka İlçesi başarılı okulu “Evin Leblebicioğlu Ortaokulu” yürekleri ısıtan güzel bir törenle Çanakkale Zaferi’ni kutladı.


Küçük yüreklerin büyük işler yaptığı bu programda özellikle anasınıfı öğretmeni Gülsevim Demir’in hazırlayıp yönettiği “Çanakkale Destanı” isimli şiirin sunumu velilerin gözlerini doldurdu. Minik anasınıfı öğrencilerinin bayraklı tişörtleri ile okudukları şiir veliler tarafından gözyaşlarıyla izlendi. Bunun yanında okulun korosu da törendeki yerini alarak Hasan Sarıbıyık yönetiminde ve eşliğinde Çanakkale Türküleri’ni okudu.
Okulun Müzik öğretmeni Hasan Sarıbıyık törenin tamamına sazıyla eşlik ederken, Okul Müdürü Murat Yılmaz ve Okul Müdür Yardımcısı Zafer Kocakülah günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalarda bulundular. Okul Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Uğur Çiğdem kendi hazırladığı metni ile dinleyenleri duygulandırdı.

           
Ayrıca programın tamamında programa dahil edilen şiir ve yazıların öğrencilerin kendi yazdıkları eserler olduğu ve her programda bu konuya önem verildiği söylendi.

          

Önemli bir ayrıntıda koroda bulunan 6.sınıf öğrencilerinden Aleyna Çolak işaret dili kullanarak bir ilke imza attı. Arkadaşlarıyla beraber koroya işaret diliyle eşlik etti.

           
Gösterileri izleyen velilerin duygulu anlar yaşadığı görüldü. 
Haber Kaynağı: ESH
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...