İzmir de Ulaşım

‘EĞLENEREK ÜRETİYORUM’ YAZ KAMPI BAŞLADI

Bu sene 2.si düzenlenen 'Eğlenerek Üretiyorum' yaz kampı başladı.

13 Temmuz 2016 Çarşamba 17:20
‘EĞLENEREK ÜRETİYORUM’ YAZ KAMPI BAŞLADI


Bu sene 2.si düzenlenen 'Eğlenerek Üretiyorum' yaz kampı başladı. 


Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın, okulları tatil de olan öğrenciler için başlattığı ‘Tarım Yaz Kampı Projesi’ birinci grup öğrenciler ile devam ediyor. Tamamen tarıma yönelik olan yaz kampında orta okul öğrencilerinin toprakla haşır neşir olması sağlanmaktadır. Burhaniye Orjan Meslek Yüksekokulu’nda konaklayan öğrenciler ailelerinden uzak olarak her işlerini kendileri yapıyorlar.

Günün belirli saatlerinde Meslek Yüksekokulu yakınında bulunan Burhaniye Belediyesi tarafından hazırlanan tarlada çapa yapan ve ürün yetiştirmenin farkına varan çocuklar için ayrıca müzik dinletileri, halkoyunları, tiyatro- drama, yüzme, çeşitli spor etkinlikleri vs. gibi çeşitli kurslar da veriliyor.


Tarım ve tarıma dair her konunun, yeni nesil çocuklara gösterilmesi, yediğimiz ürünlerin hangi aşamalardan geçerek sofralara geldiğinin bilincinin oluşturulması adına Tarım Yaz Kampı Projesini başlatan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal bu konu hakkında “Tarıma yönelik çapa yapma, ürün toplama aşamalarının tamamını öğrenciler yapıyor” dedi. Bu projeyi son derece önemsediğini belirten Belediye Başkanı Necdet Uysal “Günümüzde çocuklarımız, bilgisayara bağımlı bir şekilde, dış dünya ile bağlantısını sanal ortamdan kurmaktalar. Biz bu projeyle geleceğimiz olan çocuklarımızın hem boş zamanlarını değerlendirmeleri hem de tarımsal üretim hakkında bilgi sahibi olmalarını istiyoruz” dedi.Proje kapsamında 11 Temmuz- 26 Ağustos tarihleri arasında, 7 grup şeklinde toplamda 140 öğrencinin kampa katılımı amaçlanırken çocuklar tarım faaliyetleri dışında çeşitli etkinlikler ile de sosyal yaşamın farkına varıyorlar. Şu aşamada çapa işlerini yürüten çocuklar ayrıca yetişen kabak, domates, biber, patlıcan ve daha birçok sebzeyi de toplayarak aktif yaşama katılmanın zevkini yaşıyorlar.
 ------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...