İzmir de Ulaşım

ÖĞRENMENİN YAŞI YOK

Hobi ve meslek edindirme kursları ile her yıl yüzlerce vatandaşa kucak açan Konak Belediyesi, Ballıkuyu Semt Merkezi’nde verdiği okuma-yazma kursu ile genç yaşlı çok sayıda kişiye eğitim imkanı sunuyor.

11 Ocak 2015 Pazar 13:32
ÖĞRENMENİN YAŞI YOK 


Hobi ve meslek edindirme kursları ile her yıl yüzlerce vatandaşa kucak açan Konak Belediyesi, Ballıkuyu Semt Merkezi’nde verdiği okuma-yazma kursu ile genç yaşlı çok sayıda kişiye eğitim imkanı sunuyor.

İzmir’in merkez ilçesi Konak’ta çeşitli sebeplerden ötürü eğitim alamamış vatandaşlar için Konak Belediyesi’nin Ballıkuyu Semt Merkezi’nde okuma yazma kursu veriliyor. Daha çok İzmir’e göçle gelen vatandaşların katıldığı kursta ileri yaştaki kadınların fazlalığı dikkat çekiyor. Zamanında okula gidemeyen veya çeşitli sebeplerle eğitimlerini yarıda bırakmak zorunda kalan her yaştan kadın yurttaş, Konak Belediyesi’nin Ballıkuyu Semt Merkezi'nde sunduğu eğitim hizmeti sayesinde kısa sürede okuma-yazma öğreniyor. 

YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR
“Öğrenmenin yaşı yok” dedirten kursta 20’sinden 65’ine kadar farklı yaş aralıklarından 25 kadın kursiyer bulunuyor. Kucağında çocuğuyla birlikte kursa gelip okuma yazma öğrenen kadınlara dersleri Konak İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü’nden gelen eğitmen veriyor. ‘Öğrenmenin en doğru yolu bilgiye kişinin kendisinin ulaşmasıdır’ ilkesinden yola çıkılarak başlatılan kursta verilen okuma yazma eğitimi, katılımcılara günlük yaşamlarında da büyük kolaylık sağlıyor. Büyük bir dikkat ve özenle dersleri takip eden ve eğitmenlerinin verdiği ödevleri günü gününe yapan kursiyerlere kurs sonunda okur-yazar sertifikası verilecek. 

BİR DESTEK DE İZSİAD ÜYELERİNDEN
Öte yandan Ballıkuyu Semt Merkezi'nde eğitim gören kursiyerlere İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Kadın Komisyonu Başkanı Mukaddes Çelik’in önderliğinde biraya gelen İZSİAD üyeleri ve eşlerinden oluşan bir grup gönüllü kadından destek geldi. Çelik ve beraberindeki gönüllü kadınlar Semt Merkezi'ni ziyaret ederek okuma yazma kursiyerlerinin kullanımı için bir projeksiyon cihazı hediye etti. Hediye cihaz sayesinde görsel materyallerden de faydalanabileceklerini ifade eden kursiyerler, yardımsever İZSİAD Komisyon Başkanı Mukaddes Çelik ve üyelere teşekkür etti.
 
Haber Kaynağı: ESH
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...