İzmir de Ulaşım

Sertifikalı pastacılar geliyor…

İzmir Şekerciler ve Pastacılar Odası, Karabağlar Halk Eğitim Merkezi, Karabağlar İŞKUR hizmet merkezi ortaklığıyla ve İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (İESOB) katkılarıyla düzenlenen İş Garanti Pastacılık Kursunda başarılı olan 36 kursiyere sertifikaları törenle verildi.

24 Ekim 2017 Salı 10:56
Sertifikalı pastacılar geliyor…


İzmir Şekerciler ve Pastacılar Odası, Karabağlar Halk Eğitim Merkezi, Karabağlar İŞKUR hizmet merkezi ortaklığıyla ve İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (İESOB) katkılarıyla düzenlenen İş Garanti Pastacılık Kursunda başarılı olan 36 kursiyere sertifikaları  törenle verildi. 

Törene katılan İESOB başkanı Zekeriya Mutlu, Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç, İzmir Şekerciler ve Pastacılar Odası yöneticileri, İŞKUR ve Milli Eğitim ilçe müdürlükleri temsilcileri ile çok sayıda oda başkanı başarılı kursiyerlere sertifikalarını verdi. Törende 3. Dönem kurs mezunlarından Ebru Anar’ın, Mengen Ulusal Aşçılık yarışmasında altın, The Best Of Sugar Art İzmir yarışmasında ise bronz madalya kazandığı açıklandı.

İlgi büyük
Kurslara 2014 yılında başladıklarını hatırlatan İzmir Şekerciler ve Pastacılar Odası Başkanı Hamdi Yapıcı, ‘Şimdiye kadar 193 kişiye belge verdik. Bu kursun beşincisini yapıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz günlerde altıncı kursu düzenlemek üzere müracaatları aldık. Sınıf sayısı sebebiyle, 36 kişi alabildiğimiz kursa 650 kişi müracaat etti. Demek ki doğru bir iş yapıyoruz. O nedenle bu kursları geliştirerek sürdürmek istiyoruz. '' diye konuştu. Dünyanın bir numaralı sorununun işsizlik olduğuna dikkat çeken İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu ise, ‘‘İzmir’de işsizlik oranı daha yüksek.  Bu sebeple İzmir Esnaf Teşkilatına daha çok görev düşüyor. Çocuklarımızı mesleki eğitime yönlendirmeliyiz. İnovasyonu ve teknolojiyi önemsemeli, yenilikçi usta esnaf sanatkar yetiştirmeliyiz Sadece pasta sektöründe değil diğer meslek alanlarında da  gençlere yön vermeliyiz. Ne iş olursa yaparım devri kapandı. İyi bir ustayım,  iyi bir pastacıyım demelisiniz. İşinizi özenle yapmalısınız. Verdiğimiz belgeyi iyi değerlendirip başarılı birer esnaf sanatkar olmalısınız’ dedi.

Mezun olan herkesin artık iş sahibi olduğunu belirten Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç da ‘‘İnsanlarımızın iş bulmaları için daha fazla emek sarf etmemiz gerekiyor. Mutlu güleç insan sayısını artırmak temel hedefimiz. Bu projede de şu ana kadar yaklaşık 200 mezun verdik, tümü işe yerleşti veya işini kurdu. Yoğun geçen bir kurs döneminden sonra evine ekmek götürme imkanına sahip insanlar yetiştirmek bizi de çok mutlu ediyor. “diye konuştu.  

Sertifika töreni, öğrencilerin hazırladığı unlu mamül ürünlerinin protokol üyeleri ve katılımcılara ikram edildiği kokteyl ile sona erdi.
 
Haber Kaynağı: ESH
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...