İzmir de Ulaşım

KAN VE ORGAN BAĞIŞI İÇİN YARIŞTILAR

Lions Kulüpleri 118 R Federasyonu, Lions Kulüplerinin kuruluşu günü nedeniyle dünya genelinde kutlanan “ 8 Ekim Lions Hizmet Günü”nünde Türk Kızılayı işbirliğiyle kan ve organ bağışı kampanyası gerçekleştirdi. Konak Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinliğe 32 kulüp destek verdi, yüzden fazla kişiden kan alındı, onlarca kişi de organ bağışı için gönüllü oldu.

10 Ekim 2018 Çarşamba 14:33

“LİON HİZMET GÜNÜNDE”  


KAN VE ORGAN BAĞIŞI İÇİN YARIŞTILAR

 

Lions Kulüpleri 118 R Federasyonu, Lions Kulüplerinin kuruluşu günü nedeniyle dünya genelinde kutlanan “ 8 Ekim Lions Hizmet Günü”nünde  Türk Kızılayı  işbirliğiyle kan ve organ bağışı kampanyası gerçekleştirdi.  Konak Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinliğe 32 kulüp destek verdi, yüzden fazla kişiden kan alındı, onlarca kişi de organ bağışı için gönüllü oldu.


HİZMET İÇİN BİRLİK SAĞLANDI

Lions Kulüpleri  118 R Federasyonu  “Kan ve Organ Bağışı Komitesi” tarafından gerçekleştirilen etkinliğe 30 Lions ile 2 Leo kulübü destek verdi. Federasyon Başkanı Zeynep Kocasinan, Lions Dernekleri Türkiye Başkanı Nasuhi Öndersev, Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi  Müdürü Dr. Gökay Gök,  İzmir Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Bekir Yurdakul’un da katıldığı kampanyaya vatandaşlar da destek oldu. Kemeraltı girişinde  Kan Alma aracı gönüllülerce dolup taştı.BİKLİKTELİK İLE DAHA DA GÜZEL HİZMETLER

Lions Hizmet Günü’nde birlik olup ortak etkinlik gerçekleştiren Leo ve Lionları kutlayan Federasyon Başkanı Zeynep Kocasinan “ Lions kulüpleri olarak 8 Ekim’de dünyanın pek çok ülkesinde ortak etkinlik gerçekleştirilmektedir. Ege, Akdeniz dernekleri olarak İzmir’de gönüllü kan ve organ bağışı kampanyasını gerçekleştirerek önemli bir sosyal desteği sağladığımıza inanıyorum. Destek olan lionlara ve bizlerin çağrısıyla gelen vatandaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Türk Kızılayı’ya her zaman desteklerimizi sürdüreceğiz” dedi. 
Haber Kaynağı: ESH
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...