İzmir de Ulaşım

"ÜNİVERSİTELER AKREP YUVASI" DEDİ

"Üniversiteler AKREP yuvası" böyle buyurdu şeyh hazretleri (!). Sosyal Hukuk Devletine olan ihtiyaçı bu kadar net anlatabilen başka örnek varmıdır.

12 Ocak 2020 Pazar 12:29
 İsmailağa Cemaati'ne mensup Yusuf Demirtaş, Genç Gözde Derneği'nde düzenlenen bir sohbette eğitimle ilgili sözleri tepki çekti. Demirtaş, üniversitelerin akrep yuvası olduğunu belirterek, "Çocuklarınızı medreseye gönderin. Hocam eti de kemiği de senin deyip teslim edin" dedi.

Yusuf Demirtaş dernekte yaptığı konuşmada, "Bir tanıdık anlattı, çocuğumu iş sahibi olsun diye üniversiteye gönderdim, şimdi gel Cuma'ya gidelim deyince beni tersliyor, bilseydim üniversiteye gönderir miydim. Ağladı ama iş işten geçti" dedi.

Demirtaş, "Evladımız büyüyor. Ondan bir ümidimiz vardı, bir şey bekliyorduk. Evladım bana bakacaktı, kızım bana bakacaktı. Kızları hiç konuşmayalım. Onları hiç gündeme almayalım. Şekil değişmiş, fikir değişmiş. O zaman buradan bir ders çıkartalım. Evlatlarımızı medreseye gönderelim. İyi bir şekilde hafız olsun. Ondan sonra Arapça öğrensin, fıkıh bilgilerini öğrensin.Şeriat bilgilerini öğrensin. Memleketine, anasına, babasına faydalı olsun" dedi. 

ÜLKELERDE ÜNİVERSİTE SAYISINA GÖZ ATALIM

Türkiye 130 devlet olmak üzere toplam 203 tane
Fransa’da 85,
İtalya’da 80,
İspanya’da 59,
Birleşik Krallıklar’da (İngiltere+İskoçya+Galler+İrlanda) 110 üniversite var. 
 
Haber Kaynağı: CUMURİYET GAZETESİ

Bu haber 101593 kez okundu
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...