İzmir de Ulaşım

MEDYA EGE'YE SİBER SALDIRI

İnternet haber sitelerinden ve egede sevilen bir site olan 'Medya Ege'ye siber saldırı olduğunu Gazete nin imtiyaz sahibi Arif Çayan şu sözlerle duyurdu.

25 Ekim 2017 Çarşamba 13:05
İnternet haber sitelerinden ve egede sevilen bir site olan 'Medya Ege'ye siber saldırı olduğunu Gazete nin imtiyaz sahibi Arif Çayan şu sözlerle duyurdu.


SALDIRIYA UĞRADIK ÇÜNKÜ!

Meydaege ailesi olarak haber merkezli yayıncılığımız, dün öğleden sonra  ‘Siber Saldırıya’ uğradı.

Kaç yerden, kaç elden saldırı olduğunu sayısal olarak bilemedik ama o kadar güçlü bir saldırıyla karşı karşıya kaldık ki, servis sağlayıcıları, saldırı bertaraf edebilmek için sabahlara kadar mücadele ettiler.

Onlar temizliği yaptıkça, saldırı odaklarına kapıları kapattıkçı yenilenen yeni saldıralara maruz kaldık.
Bu saldırının şahsi bir şey olmadığını düşünüyorum ve eminim.

Bu Siber Saldırı, özgür basın olarak işimizi doğru, dürüst ve ilkeli yapmamıza bağlıydı.

Biz haber sahipleri, insanlar hakkımızda iyi konuşmasa da, kamuoyunun haber alma hakkını birinci sırada tutarak çalışmak zorundayız.

Kişileri, kurumları ve olayları, bağlacı unsur olarak görmeden, haberleri yapmak, yazmak ve kullanmak bizim görev namusumuzdur.
Habercilik yaptığımız sürece, sizlere haber verme görevini yürüttüğümüz sürece namusumuzu korumaya devam edeceğiz.

Siberleriyle değil, balyozlarıyla medya binamızın kapılarımıza dayansalarda, doğru haberi vermekten kişileri, kurumları veya olayların sonuçlarını düşünmeden vereceğiz.

Bedensel rahatsızlığımdan çıktığımın haftası siber saldırılarla mücadele etmek için geçirmek beni bu mesleğe olan bağlılığımı daha da arttırdı.

Kendi kendime dedim ki; ‘Böyle bir saldırıya maruz kalıyorsak, doğru yoldayız, doğru işi yapıyoruz ve yanlış insanların çıkarlarına dokunuyoruz’ 
Haber portalımıza ulaşamadığında veya diğer basın kuruluşlarının başımıza gelenleri ‘Medyaege’ye Siber Saldırı’ olarak haber yaptıklarında haberdar olup, gerek direk telefonla arayarak, gerekse mesaj atarak, mail atarak geçmiş olsun dileklerinde bulunan, bizimle basın özgürlüğünü savunmayı kendilerine görev bilen herkese sonsuz teşekkür ediyorum.
Siz Medyaege okuyucuları, takipçileri ve destekçileri oldukça bizler, doğruyu yazmaya, doğru paylaşmaya ve yanlış olayların içinde olan yanlış insanları topluma göstermeye devam edeceğiz.
Saygılarımla

Haber Kaynağı: ESH
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...