İzmir de Ulaşım

EDAK'ın 38. Yıl Gururu

Türkiye'nin öncü ilaç dağıtım kuruluşlarından biri olan EDAK, 38. kuruluş yılını gururla ve coşkuyla kutladı. EDAK Yönetim Kurulu Başkanı Eczacı Sarp Yaklav, “Bugünleri yaşamaktan mutluyuz. Türkiye'de bir kuruluşun 38. yılını kutlamak ciddi bir olaydır.” dedi.

22 Haziran 2017 Perşembe 15:09
EDAK'ın 38. Yıl Gururu


Türkiye'nin öncü ilaç dağıtım kuruluşlarından biri olan EDAK, 38. kuruluş yılını gururla ve coşkuyla kutladı. EDAK Yönetim Kurulu Başkanı Eczacı Sarp Yaklav, “Bugünleri yaşamaktan mutluyuz. Türkiye'de bir kuruluşun 38. yılını kutlamak ciddi bir olaydır.” dedi.

Eczacılık sektörünün lokomotif kuruluşlarından EDAK Ecza Koop, 38. yılını kutladı. Kooperatifin Bornova Işıkkent'teki merkez binasında kutlama töreni düzenlendi. Kooperatifte 10., 25. ve 30. yılını dolduran çalışanlara teşekkür plaketinin verildiği etkinlikte, 38. yaş pastası da kurumun en yeni ve en deneyimli çalışanı ile birlikte kesildi. 


Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri ile çalışanların katıldığı kutlamada konuşan EDAK Yönetim Kurulu Başkanı Eczacı Sarp Yaklav, “EDAK'ın 38. kuruluş yıldönümünde bir arada olmaktan mutluyuz.EDAK eczacının örgütlü ekonomik gücüdür. Eczacı ortaklarımız ve çalışanlarımızın desteği ile EDAK'ın kuruluşunun 50. yılını hatta 100. yılının da kutlanmasını dileriz. Türkiye'de bir kuruluşun 38. yıla gelmesi kolay değil. Bu başarıda eczacılarımızın ve çalışanlarımızın büyük payı var. Eczacılar mesleki örgütlerine büyük değer veriyor. Bu da meslek değişen koşullarda kabuk değiştirse de, bu örgütlülüğün gücüyle insan ve çevre sağlığını birinci planda tutan yapısını değiştirmiyor. Bu aidiyetin, desteğin uzun yıllar devam etmesini istiyoruz” dedi.


MORALİMİZ YÜKSEK
Ülke olarak, çok çetin günlerden geçsek de bizim moralimiz yüksek diyen Yaklav konuşmasına şöyle devam etti; “Kurucularımızdan Rahmetli Eczacı Nur Işık Boyacıgiller'in bize bıraktığı bu emaneti hep birlikte daha ileriye taşımaya çalışıyoruz. Burası  aidiyeti yüksek bir kurumdur. Burası insanların canı gönülden çalıştığı, sadece bir kooperatif veya şirket olarak görmedikleri, buradan ayrılsalar bile hala EDAK ruhunu yaşadıkları bir yerdir. Bu kurum bizlerden sonra da yaşayacaktır. Eczacılarımıza ve dolayısıyla halkımıza uzun seneler boyunca onların güvenini kazanarak hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Daha zor günleri yaşayan bir nesil olarak eminiz bugünleri de aşacağız.” 

 

Başkan Yaklav, 38. yıl pastasını kurumun 32 yıllık çalışanı  Satış Müdürü Tamer Yalçınkaya ve işe giriş tarihi henüz 2 hafta olan Satın Alma Yönetmeni Bülent Kılınç ile birlikte kesti.
 
Haber Kaynağı: ESH
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...