İzmir de Ulaşım

İHÇED SINIRLARI AŞTI

İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği (İHÇED) ile İzmir Bosna Sancak Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ortaklaşa gerçekleştirdiği proje ile Bosna Sjenica'da Maslaca Anaokulundaki çocuklara ve Zenica'daki Kanton Hastanesi’nin Çocuk Üroloji servisinde ki hasta çocuklara çeşitli hediyeler vererek sevindirdikleri gibi hasta çocukların moral bulmasını sağladılar. Hastane mefruşatı İHÇED tarafından tamamen yenilendi.

30 Ekim 2017 Pazartesi 15:11
İHÇED SINIRLARI AŞTI


YARDIM ÇALIŞMASI SINIR TANIMIYOR

İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği (İHÇED) ile İzmir Bosna Sancak Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ortaklaşa gerçekleştirdiği proje ile Bosna Sjenica'da Maslaca Anaokulundaki çocuklara ve Zenica'daki Kanton Hastanesi’nin Çocuk Üroloji servisinde ki hasta çocuklara çeşitli hediyeler vererek sevindirdikleri gibi hasta çocukların moral bulmasını sağladılar.

Ayrıca Hastane mefruşatı da İHÇED tarafından tamamen yenilendi.


Karadağ başkenti Podgorica'da Türkiye Cumhuriyeti Büyük Elçisi Serhat Galip makamında ziyaret ederek bölgede yaşayan çocuklara dernek olarak ne gibi katkıları olabiliri konuşarak, bölgede yaşayan Müslüman halkın sorunları ve ihtiyaçları yerinde öğrenildi.


Rozaje Belediye Başkanı Eyüp Nurkoviç makamında ziyaret edildi ve yardıma ihtiyacı olan çocuklar tespit edilerek çocuklara değişik hediyeler verildi. 


İHÇED yönetim kurulu başkan yardımcısı Sevil Ozan gezi ile ilgili şunları söyledi;


İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği olarak Bosna ve Karadağ'daki ihtiyaç sahiplerinin bir nebze de olsa yüzlerini güldürebilmiş olmak bizleri çok mutlu etti. Bu bölgeye ilk gelişimiz ama son olmayacak gerekli tespitleri yaptık ve yardımlarımız devam edecek. 


Ayrıca bizleri bu bölgeyle tanıştıran İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül ve Yönetim Kurulu Üyelerine, İzmir Hasta Çocuklar Derneği Yönetiminde yer alan, Nurgül Yazıcı, Günay Teke, Fatoş Çakır, Dilek Aksoy'a destekleri için teşekkür ederim dedi.

Haber:Doğan Prepol 
Haber Kaynağı: ESH
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...