İzmir de Ulaşım

SAĞKAL DERNEĞİ DESTEKLERİNİZİ BEKLİYOR

Sağlık alanında vatandaşlara destek amacı için kurulan ve gönüllülük esası ile hizmet veren 'SAĞKAL DERNEĞİ' Toplumda yaşayan durarlı vatandaşlardan derneğe katkılarını bekliyor.

15 Ekim 2017 Pazar 17:42
SAĞKAL DERNEĞİ DESTEKLERİNİZi BEKLİYOR


Sağlık alanında vatandaşlara destek amacı için kurulan ve gönüllülük esası ile hizmet veren 'SAĞKAL DERNEĞİ' Toplumda yaşayan durarlı vatandaşlardan derneğe katkılarını bekliyor. 

'SAĞKAL' Derneği Kanser hastalarına destek olmak amacı ile 26 EKİM de Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosunda 'Umuda Ezgiler' konseri verecektir. Bu konsere duyarlı her vatandaşın gelerek bir katkı koyacağını düşünüyor.

SAĞKAL Derneği Kurucu Başkanı Opr.Dr.Cüneyt Tuğrul halkımızı bilgilendirmek için şu açıklamayı yayımladı; 

Uzun süren kanser tedavi süreci, önce hastalığını kabullenmeye çalışırken, iç çatışmaların yaşandığı, cevaplarını bulmaya çalıştığın soruların gittikçe artması, yani kişinin kendisine odaklandığı dönemdir.

Bu travmadan toparlanma sürecinde; gerekli ilgiyi, bakımı, mutluluğu ve sevgiyi ailesinden alan kendisini yalnız hissetmeyen, ekonomik yeterliliği olan bireyler şanslıdır. Ancak, ailesi olmayan veya ekonomik olarak yetersiz yaşayan hastalar bu dönemde yaşama tutunmak için verdikleri savaş diğerlerine göre daha zordur. Özellikle radyoterapi döneminde her gün gidip gelme zorunluluğunda Yabancısı olduğu bir şehirde nerede kalacağı, ne yiyeceği ne içeceğini düşünmek, onları daha stresli yapar ve tedavideki başarı oranını düşürür.

Biz SAĞKAL Derneği olarak bu şartlar altında tedavisini bırakmak zorunda kalan veya 45-50 günlük süreci hastane bahçelerinde geçirmek zorunda olan kadınlarımız için “Umut Evleri” ni açmak hayali ile yola çıktık.

Gönüllülerimizden sevgili Anita Angelisanti projemizi Dr. Türkegül Kocaoğlu’na anlattığında çok etkilendi. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Valiliğinin onayı ile 5 yıllık protokol imzalanarak Balçova’daki Sağlıklı Yaşam Sosyal Rehabilitasyon Destek Merkezimiz 11 hasta, 5 refakatçı kapasitesiyle 9 Ağustos 2016 tarihinde hizmet vermeye başladı. Balçova Belediyesi yemeklerimizi, konuklarımızın hastaneye transferini ve sekretarya hizmetini üstlendi. 

Dernek imkanlarımızla Kahramalar’da Dr.Cevdet Tuğrul Sağlıklı Yaşam Sosyal Rehabilitasyon Destek Merkezi’miz ise 16 Mayıs 2016 tarihinde 6 yatak kapasitesiyle hizmet vermeye başladık. 

                      

Karşıyaka Belediye Başkanımız Hüseyin Mutlu Akpınar'ın desteği 26 EKİM tarihinde saat:19.00 da çarşıdaki yürüyüşümüzün ardından saat:20.30 da Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosunda "Umuda Ezgiler" konserimiz gerçekleşecektir.

Karşıyaka Beldiye Başkanımız Hüseyin Mutlu Akpınar'a, konseri düzenleyen Sanat Yönetmenimiz Sayın Yiğit Gönüldaş'a ve hayatlara dokunmak için çıktığımız bu yolda yanımızda olan destek veren herkese teşekkürlerimizle.

Dernek olarak desteklerinizi ve katkılarınızı bekliyoruz. HEP BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ dedi.Yardımlarınız için
Derneğin Adresi;
1413 sok. No:46 Kahramanlar-İzmir
Tel:0232-4468475 
Haber Kaynağı: ESH
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...