İzmir de Ulaşım

BURHANİYE’YE YENİ SOSYAL TESİS İÇİN TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILDI

Türkiye Ticaret, Kooperatif, Eğitim, Büro ve Güzel Sanatlar İşçileri Sendikası (TEZ-KOOP-İŞ) Burhaniye’nin Öğretmenler Mahallesinde yeni yaptırmaya başladığı sosyal tesislerin inşaatının temel atma törenini gerçekleştirdi. Temel Atma Törenine; Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, TEZ-KOOP-İŞ Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Cemal Akkılınç ve Güngör Persil, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve TEZ-KOOP-İŞ’in temsilcileri katıldılar.

31 Ekim 2018 Çarşamba 16:18

BURHANİYE’YE YENİ SOSYAL TESİS İÇİN TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILDI


Türkiye Ticaret, Kooperatif, Eğitim, Büro ve Güzel Sanatlar İşçileri Sendikası (TEZ-KOOP-İŞ) Burhaniye’nin Öğretmenler Mahallesinde yeni yaptırmaya başladığı sosyal tesislerin inşaatının temel atma törenini gerçekleştirdi. Temel Atma Törenine; Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, TEZ-KOOP-İŞ Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Cemal Akkılınç ve Güngör Persil, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve TEZ-KOOP-İŞ’in temsilcileri katıldılar.“HER HAFTA AYNI ANDA EN AZ 200 AİLE BURHANİYE’DE OLACAK”

Sosyal Tesislerin donanımdan bahseden TEZ-KOOP-İŞ Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu tesislerde alışveriş merkezileri, düğün ve konser salonları, restoranı olacağından bahsederek Çanakkale’den İzmir’e kadar hiçbir yerde bulunmayan Konferans salonlarının bu tesiste yer alacağını belirtti. Akdeniz bölgesinde kışları kongre ve firma toplantılarının sıklıkla yapıldığını belirten Özdemiroğlu biz Burhaniye’de yaptığımız bu tesisimizde konferans salonlarımız ile bu bürokrat işletmeyi düşünüyoruz dedi. En önemlisi her hafta aynı anda en az 200-300 ailenin Burhaniye’ye geleceğini ifade eden Özdemiroğlu böylelikle Burhaniye’nin turizmine ve tanıtımına de katkı sağalmış olacağız diye belirtti.BURHANİYE’MİZ KABUĞUNU KIRACAK

Özdemiroğlu’ndan sonra söz alan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Burhaniye’miz de sahilleriyle önemli bir ilçemiz! Ancak tanıtım açısından çok da istediğimiz bir yerde değiliz. Belediye Başkanı olarak beni mutlu eden tabi ki en önemli olay bu anlamda Burhaniye’nin kabuğunu kıracak olmasıdır. Bizim de çabamınız tabi Türkiye genelinde daha çok tanınmak ve bilinmek. Bu yatırımın bizi mutlu eden tarafı tabi ki Burhaniye’de sürekli bir hareketlilik olacak. Burhaniye’mize tanıtımı açısından sağlayacağı faydaları konusunda Genel Başkan ile aynı fikirdeyim bu sebeple TEZ-KOOP-İŞ’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.


BU TESİS İLÇEMİZİN TURİZM POTANSİYELİNİN DE GELİŞMESİNE YARDIMCI OLACAK

Kaymakam Hüseyin Öner “Bu tesisin ilçemiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum diyerek sözlerine başlayan Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner “Balıkesir ilçemizin gözde ilçelerinden olan Burhaniye’de böyle bir tesisin kurulacak olması bence sendika yönetimi açısından son derece isabetli bir karardır. TEZ-KOOP-İŞ’in üyelerine hem eğitim hem de diğer sosyal hizmetler için sunacağı çok kıymetli bir tesisi kazanmış olacağız. Ayrıca buraya gelecek olan misafirler bölgemizin güzelliklerinden istifade edecekler. Toplumun ve memleketin hizmetinde olan ve çok geniş bir alanda faaliyet gösteren bir kitleyi temsil eden TEZ-KOOP-İŞ’in temsil ettiği kitleye yönelik önemli bir hizmetin ifasında Burhaniye tercih edilmesi bizi ziyadesiyle memnun kılmıştır. Bu tesis vasıtasıyla ülkemizin değişik şehirlerinden çok çeşitli sektörlerde çalışan üreten insanlar hem kendilerini geliştirme şansı bulacaklar hem de bu güzel ilçemizde tarihin, denizin, yeşilin, tarımsal güzelliklerimizin buluştuğu bu bölgede eğlenmeye ve dinlenmeye fırsat bulmuş olacaklar. Bu tesis ilçemizin turizm potansiyelinin de gelişmesine yardımcı olacak. TEZ-KOOP-İŞ’in kuracağı sosyal tesislerin Burhaniye’mize kazandırılmasında emeği geçen TEZ-KOOP-İŞ Yönetim kuruluna ve ilçemizde aldıkları kararlara sundukları imkânlarla destek olan Belediyemizin değerli çalışanlara ve meclisimize çok teşekkür ediyorum” dedi.


“BÖYLE HİZMETLERİN HER DAİM ARKASINDAYIZ VE DESTEKLİYORUZ”

Son olarak söz alan Balıkesir CHP Milletvekili Ahmet Akın sendikalarımızın her daim yanındayız diyerek “Böyle güzel bir ilçemizde böyle büyük bir emekle yatırım yapan ve emekçilerimizi mutlu etmek için elinden geleni ardına koymayan TEZ-KOOP-İŞ genel başkanına ve tüm yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Böyle hizmetlerin her daim arkasındayız ve destekliyoruz” dedi.ATATÜRK PORTRESİ HEDİYE EDİLDİ
Konuşmaların ardından TEZ-KOOP-İŞ Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu, Kaymakam Hüseyin Öner’e, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’a ve Belediye Başkanı Necdet Uysal’a katkı ve desteklerinden dolayı Çerçeveli Atatürk Portresi ile plaket takdim etti. Ödüllerin verilmesinin ardından tüm katılımcılar ile birlikte protokol üyeleri temel betonunu dökmek için düğmeye bastılar. 


Haber Kaynağı: ESH
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...