İzmir de Ulaşım

ASGARDIA ÜLKESİ BİR UZAY PROJESİ

Tarihin ilk uzay ülkesi olmayı amaçlayan Asgardia, Türkiye'ye geliyor.

03 Ekim 2018 Çarşamba 13:12
İzmir Tabela, Neon Tabela, Krom Kutu Harf, Pleksi Kutu Harf, Vinil Germe Uygulama, Dijital Baskı
Tarihin ilk uzay ülkesi olmayı amaçlayan Asgardia, Türkiye'ye geliyor.
Asgardia'ya en çok başvuru yapılan ülke ise 39 bini aşkın vatandaşlık talebiyle Türkiye.

İnternet sitesi üzerindeki interaktif harita ile hangi ülke ve şehirden kaç kişinin vatandaşlık başvurusu yaptığını da duyuran Asgardia'ya Türkiye'den sonra en çok ilgi gösteren ülkeler ise 32 bini geçen başvuruyla ABD ve 20 bini aşan başvuruyla Hindistan.
Şehir ölçeğinde ise dünya genelinde İstanbul, 12 binden fazla vatandaşlık başvurusuyla ilk sırada yer alıyor. Asgardia'nın belediye başkanlığı seçimleri de yine internet üzerinden interaktif olarak sunuluyor.

‘TÜM VATANDAŞLARIMIZ DAVETLİDİR'
Türkiye'de düzenlenecek olan etkinlikle ilgili olarak Asgardia'nın Facebook sayfasından yapılan duyuruda: "Asgardia İdari Başkan Yardımcısı Lena de Winne'nin katılımıyla gerçekleşecek olan ilk Asgardia D3 Türk Bölgesi İstanbul toplantısına tüm vatandaşlarımız ve ilgilenen kişiler davetlidir" denildi.
İstanbul'daki toplantının amacı ise Asgardia'ya en çok ilgi gösteren ülke olan Türkiye'deki katılımcıların, Asgardia vekilleri ve diğer yönetim adaylarıyla bizzat tanışmasının sağlanmak olarak gösterilmiş.
HEDEF AY'A YERLEŞMEK
İskandinav mitolojisinde ‘gökyüzü kenti' anlamına gelen Asgardia, meteor ve uzay çöpü gibi tehditlere karşı yeryüzünü korumayı amaçlıyor. Bayrağı ve milli marşı de bulunan uzay ülkesinin, uzayda askerden arındırılmış, özgür bir bilimsel bilgi tabanı oluşturmak ve yaşanabilir platformlar kurup, Ay'a yerleşmek gibi hedefleri bulunuyor.

Başvurular bu linkten yapılıyor.
https://asgardia.space/en/user/profile/edit/

Haydi hayırlısı sanal ülkemizde var artık.
Haber Kaynağı: ESH
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...