İzmir de Ulaşım

ÖZRÜ DİLİYORUM ATAM

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN DERKEN. ASLINDA ÖZÜR DİLEMELİYİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'TEN.

30 Ekim 2018 Salı 12:07
Cumhuriyet demek Muasır Medeniyet demektir.
Muhasır Medeniyet demek ilerlemek, değişim demektir. Cumhuriyeti kuranlar o günkü Muasır Medeniyetin gereklerini yerine getirmişler.

İnsanlarımızı özgürleştirdiler.
Fikri hür Vicdanı hür nesillerin yetişmesinin yolunu açmış ve cumhuriyetle bu yolun güvencesini garantiye almışlar. 

Muasır Medeniyet, o günkü değerlerde kalmamış, özgürleştirdiği insanları bu gün, hiç kimsenin karşısında mahcup bırakmayacak, hayat güvencesine kavuşturan SOSYAL DEVLETİ VE DOĞRUDAN VE YERİNDE DEMOKRASİYİ YARATMIŞTIR.

Ülkemizin insanı hala Muasır Medeniyetin, bu günkü seviyesi olan sosyal devlet imkanlarına kavuşmamışsa, temsili demokrasiden, doğrudan demokrasiye geçememişse, yüksek eğitimli gençleri, işsizlik izdırabından yaşama umutlarını yitirmişse, yetersiz gelir nedeniyle, hala babalar çocuklarının karşısında mahcup kalıyor, ailesinin hayatını katledecek kadar cıldırıyorsa, milletin temsilcileri, milletvekili adayları ve yerel yönetim adaylarının belirlenmesi, bir siyasi muktedirin iki dudağının arasındaysa, bunada halkın kendi kendini yönetmesi, demokrasi deniyorsa... Ülkemiz insanı hala Muasır Medeniyetin imkanlarına kavuşmamışsa... Kendine aydınım, siyaset yapıyorum, diyen herkese yazıklar olsun.
Bu millet, Muasır Medeniyetin bu günkü değerlerine ulaşamadığı için Mustafa Kemalden özür dilemelidir.

Ben özür diliyorum cumhuriyetin bir bireyi olarak.


Metin TANRIVERDİ
Haber Kaynağı: ESH
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...