İzmir de Ulaşım

İZMİR'DE "BEYEFENDİ" VAR BİLİYORMUSUNUZ?

iZMİR'İN EN SEVİLEN VE BAŞARILI ROCK GRUBU KIRAÇ'LA BERABER AŞIK VEYSEL'İ YORUMLADILAR

22 Haziran 2020 Pazartesi 18:30
 İzmir’de adından çokça söz ettiren bir Grup, son aylarda ünlü sanatçı Kıraç’ın dikkatinden kaçmayıp birlikte çalışma yaparak Aşık Veysel’den alınma “Güzelliğin On Para Etmez” adlı parçayı yorumladılar.
Google amcada arama yaptırdım.

Türkiye’de bir çok yerel haber sitelerinde övgü ile söz edildiğini gördüm.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin de dikkatinden kaçmamış.  23 Nisan ve 19 Mayıs etkinliklerinde Beyefendi’ye yer vermişler. Hak ettikleri bir gerçek.

Ekşi Sözlükte yazmışlar  “cumartesi akşamları 6 45 alsancak'ta sahne alan grup. sadece müzik dinleme amacı ile gelmiş bir topluluğu var, herkes efendi gibi müziğini dinliyor. bağrı yanık dostların konser repertuarında türkçe şarkılar yok o yüzden bende çok kırgınım. kanca zamanında aralara serpiştiriyorlardı halbuki.”

https://eksisozluk.com/beyefendi--47842?p=5

Sonra www.sonsoz.com.tr haber sitesinde geçmiş “İzmir’in sevilen Rock müzik grubu BEYEFENDİ, ünlü sanatçı KIRAÇ’ la birlikte çıkardıkları son teklileri ‘Güzelliğin On Par’ Etmez’ in tanıtımı için mini bir turneye çıkıyor. Turne kapsamında İstanbul ve Bolu ile birlikte Ankara’ya da gelecek grup, 30 Ocak 2020’de Ankara 6:45 Kaybedenler Kulubü‘nde müzikseverlerle buluşacak.
2016 yılında kurulan BEYEFENDİ’ nin; özgün tarzları, her biri alanında kendini kanıtlamış müzisyenleri ve benzersiz repertuvarları ile bilinirliği İzmir sınırlarını çoktan aşmış durumda.

Müziği görünür kılan bu adamlar; sahne performansları ve müzik kaliteleri ile Rock müzik dinleyicilerinin olduğu kadar, bu tarzla ilk kez tanışan dinleyicileri de çok kısa zamanda etkilemeyi başarıyorlar.

2019 yılında Arpej Müzik etiketi ile ilk teklileri “Yeniden Başla’’ yı yayınlayan BEYEFENDİ; 2020 yılı itibariyle ilk albüm çalışmalarını da hızlandırdılar.

BEYEFENDİ, ünlü müzisyen KIRAÇ ile birlikte, Aşık Veysel’in türküsü olan “Güzelliğin On Par’ Etmez” i yeniden düzenleyip, İstanbul’da kaydetti. Ocak 2020 sonuna doğru yayınlanacak olan klip, stüdyo ortamında şarkının kaydı sırasında canlı olarak çekildi.

2020 yılında yepyeni projeler ve turneler için hazırlanan grup, yakın gelecekte daha büyük kitlelere ulaşacak ve onları daha sık dinleme şansı bulacağız.”

https://sonsoz.com.tr/beyefendi-muzik-grubu-ankarada/

Buraya çok gelecek haber ve yorum sayfaları var BEYEFENDİ nin.
İzmir bu ilginç ve başarılı Rock Grubuna ilgi duyuyor kısaca.

İşte Youtube linkleri;Gülpembe >>>>

Beyefendi'nin Youtube çalışmalarını bu linkten takip edebilirsiniz. Tıklayınız >>>>
Haber Kaynağı: ESH

Bu haber 41780 kez okundu
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...