İzmir de Ulaşım

İZMİR'DE GÖRSEL ŞENLİK

4.Uluslararası İzmir Fotoğraf Günleri, “Seyahat, Keşif, Estetik ve Fotoğraf” temasıyla başladı. 8 ülkeden 54 fotoğrafçının 230 eserinin yer aldığı sergiler büyük beğeni gördü.

05 Mayıs 2018 Cumartesi 15:59
İZMİR'DE GÖRSEL ŞENLİK


4.Uluslararası İzmir Fotoğraf Günleri, “Seyahat, Keşif, Estetik ve Fotoğraf” temasıyla başladı.

8 ülkeden 54 fotoğrafçının 230 eserinin yer aldığı sergiler büyük beğeni gördü.

İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) ve Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) işbirliğinde, Kırçiçeği'nin de destekçileri arasında olduğu 4.Uluslararası İzmir Fotoğraf Günleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde başladı.


Açılışta konuşan İFOD Başkanı Murat Kaptan organizasyona destek veren tüm kurumlara teşekkür etti. Kaptan “3 ay gibi kısa bir sürede geniş katılımlı ve nitelikli bir sergiyi gerçekleştirdik. Bu yıl farklı bir konseptte derlediğimiz 4.Uluslararası İzmir Fotoğraf Günleri ile fotoğraf sanatı adına yapılan güçbirliğini İFOD ailesi olarak layığıyla yerine getirdiğimize inanıyorum. Bu etkinlikten keyif almanızı diliyorum. Sizler keyif alın ki önümüzdeki yıl sanat platformunda ses getiren etkinliklere devam edelim” dedi. Organizasyon Komite Başkanı Beyhan Özdemir ise İzmir Fotoğraf Günleri'nin hem  sanatseverlere hem İzmirlilere ilham vermesini diledi.  İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Muzaffer Tunçağ da serginin İzmir'in fotoğraf açısından ne kadar canlı olduğunun göstergesi olduğunu söyledi. 


4. İzmir Uluslarası Fotoğraf Günleri kapsamında  23 fotoğraf sunumu, 14 fotoğraf sergisi, 2 söyleşi, 1 portfolyo okuma yapılacak.
Ayrıca "Kültürel Coğrafyalar ve Fotoğraf", "Dünyanın Keşfi ve Fotoğraf", "Yüzeyin Keşfi ve Fotoğraf" konulu 3 ayrı panel gerçekleşece. İzmirli sanatseverler 20 Mayıs 2018 tarihine dek festival sergilerini ücretsiz olarak Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde izleyebilecek. Sergide İFOD Başkanı Kaptan'ın, İzmir Körfezi'ndeki su altı hayatını gösteren  
Haber Kaynağı: ESH
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...