İzmir de Ulaşım

“LATİFE MUSTAFA KEMAL” ADLI KİTABIM, KARŞIYAKA LATİFE HANIM KÖŞKÜNDE:

Karşıyaka’lı Araştırmacı Yazar Ahmet Gürel ve Eren Akçicek in yazdığı ‘LATİFE MUSTAFA KEMAL’ adını taşıyan bu kitapta, Latife hanım ile ilgili tüm bilinmeyenleri bulabileceğinizi düşünüyorum. Kitap İş Bankası yayınlarından çıktı ve kitapçılardaki raflarda yerini aldı.

10 Mayıs 2018 Perşembe 17:57

“LATİFE MUSTAFA KEMAL” ADLI KİTABIM, KARŞIYAKA LATİFE HANIM KÖŞKÜNDE:

 

Karşıyaka’lı Araştırmacı Yazar Ahmet Gürel ve Eren Akçicek in yazdığı ‘LATİFE MUSTAFA KEMAL’ adını taşıyan bu kitapta, Latife hanım ile ilgili tüm bilinmeyenleri bulabileceğinizi düşünüyorum.

Kitap İş Bankası yayınlarından çıktı ve kitapçılardaki raflarda yerini aldı.


Yazar Ahmet Gürel Kitap hakında şunları söyledi;

16 yıllık birikimimle hazırladığım; “Latife Mustafa Kemal” Adlı Kitabım, Uşakizade ailesine ait, Karşıyaka Latife Hanım Anı Evi”ndeydi. Karşıyaka Belediye’sinin düzenlediği etkinlikte, beni dinleyen yüzlerce izleyici vardı.

 

Dostlarıma ve de tanımadığım Karşıyakalılara 40 dakikalık yaptığım sunumda; 76 yaşında vefat eden Latife Hanımın tüm hayatını anlattım.

 

1999 yılından itibaren kurtulup, müze yapılmasını istediğim “Latife Hanım Anı Evi”nin bahçesinde, Zübeyde Hanım’ın bu Uşakizade Köşkü’ndeki misafirliğini ve Karşıyaka’nın kalbine gömülüşünü de izleyiciler dikkatli bir şekilde izlediler…

 

Kitaplarımı dostlara imzalayarak, hediye ettim.

 

Kitabıma; kaynakça desteğinden dolayı Dr. Eren Akçiçek’e, Karşıyaka Kültür Müdürümüz Nail Çetin’e ve genç, dinamik, üretken ekibine teşekkürlerimle…

 

26 Mayıs 2018 günü saat:14.00 – 17.00 Arası Karşıyaka çarşı girişinde bulunan   İş Bankası yayınlarında imza günü düzenlenecektir. Tüm dostları ve Atatürk sevdalılarını bekliyoruz. Dedi. 
Haber Kaynağı: ESH
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...