İzmir de Ulaşım

ABD'DEN DARBE GİRİŞİMİYLE İLGİLİ İKİ AÇIKLAMA

ABD Ulusal İstihbarat Direktörü James Clapper ve ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Joseph Votel Türkiye'deki darbe girişimiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

29 Temmuz 2016 Cuma 13:37
İzmir Tabela, Neon Tabela, Krom Kutu Harf, Pleksi Kutu Harf, Vinil Germe Uygulama, Dijital Baskı
ABD'DEN DARBE GİRİŞİMİYLE İLGİLİ İKİ AÇIKLAMA      


ABD Ulusal İstihbarat Direktörü James Clapper ve ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Joseph Votel Türkiye'deki darbe girişimiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

ABD Ulusal İstihbarat Direktörü James Clapper, darbe girişimi sonrası Türkiye’deki bazı muhataplarının tutuklandığını söyledi. Türkiye'deki darbe girişimiyle ilgili bir açıklama da, ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Joseph Votel'den geldi. Amerikalı komutan, FETÖ'nün darbe girişiminden çok, ABD'nin bölgedeki operasyonlarını etkilenmesinden endişe duydu. The Wall Street Journal gazetesinde yer alan habere göre Votel, darbe girişimi sonrası tutuklanan terör örgütü mensuplarını da, "ABD ordusunun yakın müttefikleri" olarak gördü.


Wall Street Journal gazetesinin haberine göre ABD’nin Colorado eyaletindeki bir güvenlik forumunda dün konuşan Clapper, “Darbe girişimi ve geri tepmesi,Türkiye’deki ulusal güvenlik aygıtının tamamını etkiledi. Bizim bazı muhataplarımız, ya temizlendi ya da tutuklandılar” dedi.


'İŞBİRLİĞİNİ ETKİLEYECEK'
ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Joseph Votel de aynı forumda, Türk ordusu içindeIŞİD’le mücadele konusunda müttefiklerinin olduğunu belirterek, darbe sonrasındaki tutuklamaların Türkiye ve ABD arasındaki işbirliğinin seviyesini etkileyebileceğini kaydetti.

ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı General Joseph Votel'den itiraf gibi açıklamalar geldi. General Votel, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin başarısız olmasının ardından ikili ilişkiler adına 'endişeli' olduklarını belirterek, ABD'nin bölgedeki operasyonlarının zayıflayacağını söyledi.


 
Haber Kaynağı: mynet
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...